DUS-A101WB060A
DUS-A101WB060A
Part Number: DUS-A101WB060A
Product Classification: Touch Screen Overlays
Manufacturer: DMC
Description: Capacitive Touch Screen 10.1"
Packaging: Case
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Type Capacitive
  • Diagonal Screen Size 10.1" (256.54mm)
  • Interface USB/UART
  • Height 0.09" (2.35mm)
  • Length 9.19" (233.5mm)
  • Width 6.17" (156.80mm)