DUS-A084B060A
DUS-A084B060A
Part Number: DUS-A084B060A
Product Classification: Touch Screen Overlays
Manufacturer: DMC
Description: Capacitive Touch Screen 8.4"
Packaging: Case
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Diagonal Screen Size 8.4" (213.36mm)
  • Type Capacitive
  • Interface USB/UART
  • Height 0.09" (2.35mm)
  • Length 7.37" (187.30mm)
  • Width 5.86" (148.90mm)