DTX-4450BN5E
DTX-4450BN5E
Part Number: DTX-4450BN5E
Manufacturer: Ritron Wireless Solutions
Description: TRANSCIEVER MODULE, NARROW BAND,
Packaging: Bag
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Features -
  • Applications General Purpose
  • Interface -
  • Power - Output -
  • Data Rate (Max) -
  • Modulation or Protocol -
  • Function Transceiver, Modem
  • Voltage - Supply 9V ~ 17V
  • Sensitivity -121dBm
  • Frequency 400.6MHz ~ 416.5MHz, 411MHz ~ 429MHz, 450MHz ~ 470MHz