DR12F36Q0892DNB
DR12F36Q0892DNB
Part Number: DR12F36Q0892DNB
Product Classification: Resonators
Manufacturer: Knowles Integrated Microwave
Description: RESONATOR 12MM 892 MHZ
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Features -
  • Operating Temperature -
  • Mounting Type -
  • Package / Case -
  • Frequency Stability -
  • Type Ceramic
  • Height 0.480" (12.20mm)
  • Size / Dimension 0.551" L x 0.472" W (14.00mm x 12.00mm)
  • Frequency Tolerance ±1%
  • Frequency 892 MHz
  • Impedance 13.1 Ohms