DR06F36Q0694DNB
DR06F36Q0694DNB
Part Number: DR06F36Q0694DNB
Product Classification: Resonators
Manufacturer: Knowles Integrated Microwave
Description: RESONATOR 6MM 694 MHZ
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Features -
  • Operating Temperature -
  • Mounting Type -
  • Package / Case -
  • Frequency Stability -
  • Type Ceramic
  • Frequency 694 MHz
  • Frequency Tolerance ±1%
  • Impedance 9.9 Ohms
  • Size / Dimension 0.740" L x 0.236" W (18.80mm x 6.00mm)
  • Height 0.241" (6.13mm)