DR04F36Q1041DNB
DR04F36Q1041DNB
Part Number: DR04F36Q1041DNB
Product Classification: Resonators
Manufacturer: Knowles Integrated Microwave
Description: RESONATOR 4MM 1041 MHZ
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Features -
  • Operating Temperature -
  • Size / Dimension 0.472" L x 0.157" W (12.00mm x 4.00mm)
  • Mounting Type -
  • Package / Case -
  • Frequency Stability -
  • Type Ceramic
  • Height 0.161" (4.10mm)
  • Frequency Tolerance ±1%
  • Impedance 13.1 Ohms
  • Frequency 1.041 GHz