DR03F36Q1388DNB
DR03F36Q1388DNB
Part Number: DR03F36Q1388DNB
Product Classification: Resonators
Manufacturer: Knowles Integrated Microwave
Description: RESONATOR 3MM 1388 MHZ
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Features -
  • Operating Temperature -
  • Mounting Type -
  • Package / Case -
  • Frequency Stability -
  • Type Ceramic
  • Size / Dimension 0.354" L x 0.118" W (9.00mm x 3.00mm)
  • Frequency Tolerance ±1%
  • Frequency 1.388 GHz
  • Impedance 10.3 Ohms
  • Height 0.121" (3.08mm)