DOXP052F-080.0M
DOXP052F-080.0M
Part Number: DOXP052F-080.0M
Product Classification: Oscillators
Manufacturer: Connor Winfield
Description: XTAL OSC OCXO 80.0MHZ LVCMOS
Specification
  • Operating Temperature -40°C ~ 85°C
  • Current - Supply (Max) -
  • Frequency 80 MHz
  • Voltage - Supply 3.3V
  • Frequency Stability ±50ppb
  • Size / Dimension 0.550" L x 0.355" W (13.97mm x 9.02mm)
  • Absolute Pull Range (APR) ±5ppm
  • Height - Seated (Max) 0.376" (9.55mm)