DMT121XGHLNT0-2D
DMT121XGHLNT0-2D
Part Number: DMT121XGHLNT0-2D
Product Classification: LCD, OLED, Graphic
Manufacturer: Densitron
Description: MITSUBISHI REPLACE AA121XN01
  • Dot Size -
  • Display Mode Transmissive
  • Touchscreen -
  • Graphics Color Red, Green, Blue (RGB)
  • Backlight LED - White
  • Background Color Black
  • Dot Pitch 0.24mm W x 0.24mm H
  • Diagonal Screen Size 12.1" (307.34mm)
  • Dot Pixels 1024 x 768 (XGA)
  • Display Type TFT - Color LCD
  • Viewing Area 249.00mm W x 187.50mm H