DMT104XGHLNT0-2C
DMT104XGHLNT0-2C
Part Number: DMT104XGHLNT0-2C
Product Classification: LCD, OLED, Graphic
Manufacturer: Densitron
Description: MITSUBISHI REPLACE AT104XH11
  • Backlight LED - White
  • Interface LVDS
  • Controller Type -
  • Background Color Black
  • Diagonal Screen Size 10.4" (264.16mm)
  • Dot Pixels 1024 x 768 (XGA)
  • Dot Pitch 0.21mm W x 0.21mm H
  • Dot Size 0.07mm W x 0.21mm H
  • Display Type TFT - Color LCD
  • Display Mode Normally Black
  • Viewing Area 211.43mm W x 158.82mm H