DMT104XGHLNT0-2B
DMT104XGHLNT0-2B
Part Number: DMT104XGHLNT0-2B
Product Classification: LCD, OLED, Graphic
Manufacturer: Densitron
Description: MITSUBISHI REPLACE AA104XG12
  • Part Status Active
  • Display Mode Transmissive
  • Backlight LED - White
  • Interface LVDS
  • Controller Type -
  • Background Color Black
  • Diagonal Screen Size 10.4" (264.16mm)
  • Dot Pixels 1024 x 768 (XGA)
  • Dot Pitch 0.21mm W x 0.21mm H
  • Dot Size 0.07mm W x 0.21mm H
  • Display Type TFT - Color LCD
  • Viewing Area 215.40mm W x 161.80mm H