DMT104XGHLNT0-2A
DMT104XGHLNT0-2A
Part Number: DMT104XGHLNT0-2A
Product Classification: LCD, OLED, Graphic
Manufacturer: Densitron
Description: MITSUBISHI REPLACE AA104XG02
  • Part Status Active
  • Dot Size -
  • Display Mode Transmissive
  • Backlight LED - White
  • Interface LVDS
  • Controller Type -
  • Background Color Black
  • Diagonal Screen Size 10.4" (264.16mm)
  • Dot Pixels 1024 x 768 (XGA)
  • Dot Pitch 0.21mm W x 0.21mm H
  • Display Type TFT - Color LCD
  • Viewing Area 214.40mm W x 160.80mm H