DMT104XGHLCMU-1A
DMT104XGHLCMU-1A
Part Number: DMT104XGHLCMU-1A
Product Classification: LCD, OLED, Graphic
Manufacturer: Densitron
Description: MITSUBISHI REPLACE AA104XF02-DE2
Packaging: Tray
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Dot Size -
  • Display Mode Transmissive
  • Touchscreen -
  • Graphics Color Red, Green, Blue (RGB)
  • Backlight LED - White
  • Background Color Black
  • Diagonal Screen Size 10.4" (264.16mm)
  • Dot Pixels 1024 x 768 (XGA)
  • Dot Pitch 0.21mm W x 0.21mm H
  • Display Type TFT - Color LCD
  • Interface LVDS, USB
  • Viewing Area 212.20mm W x 159.40mm H