DMT084XGHLNT0-2B
DMT084XGHLNT0-2B
Part Number: DMT084XGHLNT0-2B
Product Classification: LCD, OLED, Graphic
Manufacturer: Densitron
Description: MITSUBISHI REPLACE AA084XE11
  • Dot Size -
  • Display Mode Transmissive
  • Touchscreen -
  • Graphics Color Red, Green, Blue (RGB)
  • Backlight LED - White
  • Controller Type -
  • Background Color Black
  • Dot Pixels 1024 x 768 (XGA)
  • Diagonal Screen Size 8.4" (213.36mm)
  • Display Type TFT - Color LCD
  • Dot Pitch 0.17mm W x 0.17mm H
  • Viewing Area 174.90mm W x 132.20mm H