DMT084W2NLNT0-1A
DMT084W2NLNT0-1A
Part Number: DMT084W2NLNT0-1A
Product Classification: LCD, OLED, Graphic
Manufacturer: Densitron
Description: MITSUBISHI AA084SC01-DA3
  • Dot Size -
  • Display Mode Transmissive
  • Display Type TFT - Color
  • Touchscreen -
  • Graphics Color Red, Green, Blue (RGB)
  • Backlight LED - White
  • Interface LVDS
  • Background Color White
  • Dot Pixels 800 x 600 (SVGA)
  • Diagonal Screen Size 8.4" (213.36mm)
  • Dot Pitch 0.21mm W x 0.21mm H
  • Viewing Area 173.40mm W x 130.80mm H