DMT057VGNTRS0-1A
DMT057VGNTRS0-1A
Part Number: DMT057VGNTRS0-1A
Product Classification: LCD, OLED, Graphic
Manufacturer: Densitron
Description: MITSUBISHI REPLACE AC057VK04-T4
Packaging: Tray
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Dot Size -
  • Display Mode Transmissive
  • Graphics Color Red, Green, Blue (RGB)
  • Backlight LED - White
  • Background Color White
  • Dot Pixels 640 x 480 (VGA)
  • Touchscreen Resistive
  • Diagonal Screen Size 5.7" (144.78mm)
  • Dot Pitch 0.18mm W x 0.18mm H
  • Display Type TFT - Color LCD
  • Interface 18-Bit (RGB)
  • Viewing Area 117.70mm W x 88.70mm H