DLC1010ABP42HF-C-4
DLC1010ABP42HF-C-4
Part Number: DLC1010ABP42HF-C-4
Product Classification: LCD, OLED, Graphic
Manufacturer: DLC Display Co.,Ltd
Description: GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 10.1"
Packaging: Bag
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Background Color -
  • Display Mode Transmissive
  • Graphics Color Red, Green, Blue (RGB)
  • Controller Type -
  • Backlight LED
  • Touchscreen Capacitive
  • Dot Pixels 1024 x 600
  • Diagonal Screen Size 10.1" (256.54mm)
  • Interface HDMI, USB
  • Display Type TFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
  • Viewing Area 223.72mm W x 126.28mm H