DLC0095ANOB-1
DLC0095ANOB-1
Part Number: DLC0095ANOB-1
Product Classification: LCD, OLED, Graphic
Manufacturer: DLC Display Co.,Ltd
Description: GRAPHIC DISPLAY OLED RGB 0.95"
Packaging: Bag
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Background Color -
  • Backlight Without Backlight
  • Interface SPI
  • Graphics Color Red, Green, Blue (RGB)
  • Display Mode -
  • Display Type OLED - Passive Matrix
  • Dot Pixels 96 x 64
  • Touchscreen Non-Touch
  • Viewing Area 20.14mm W x 13.42mm H
  • Diagonal Screen Size 0.95" (24.13mm)