DK04003JS
DK04003JS
Part Number: DK04003JS
Product Classification: Drill Bits, End Mills
Manufacturer: Jabil Inc.
Description: DRILL BIT CARBIDE 4MM
  • Material Carbide
  • Type End Mill, Square
  • Number of Flutes 4
  • Flute Radius -
  • Length - Overall 45.0mm
  • Diameter - Shank 0.236" (6.00mm)
  • Diameter - Bit 0.157" (4.00mm)
  • Length - Flute 5.0mm