DK03001JS
DK03001JS
Part Number: DK03001JS
Product Classification: Drill Bits, End Mills
Manufacturer: Jabil Inc.
Description: DRILL BIT CARBIDE 3MM
  • Material Carbide
  • Type End Mill, Ball
  • Length - Flute 3.0mm
  • Number of Flutes 2
  • Diameter - Shank 0.236" (6.00mm)
  • Length - Overall 50.0mm
  • Diameter - Bit 0.118" (3.00mm)
  • Flute Radius 1.5mm