DK02006JS
DK02006JS
Part Number: DK02006JS
Product Classification: Drill Bits, End Mills
Manufacturer: Jabil Inc.
Description: DRILL BIT CARBIDE 2MM
Packaging: Tube
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Material Carbide
  • Type End Mill, Ball
  • Diameter - Bit 0.079" (2.00mm)
  • Diameter - Shank 0.157" (4.00mm)
  • Number of Flutes 2
  • Flute Radius 1.0mm