DIO1520LP10
DIO1520LP10
Part Number: DIO1520LP10
Manufacturer: Dioo Microcircuits Co., Ltd.
Description: 0.7 , Dual, SPDT Analog Switch
Packaging: Tape & Reel (TR)
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
  • Number of Circuits 2
  • Mounting Type Surface Mount
  • Grade -
  • Qualification -
  • Charge Injection -
  • Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) -
  • Current - Leakage (IS(off)) (Max) 50nA
  • Multiplexer/Demultiplexer Circuit 2:1
  • Voltage - Supply, Dual (V±) -
  • Voltage - Supply, Single (V+) 1.65V ~ 5.5V
  • -3db Bandwidth 300MHz
  • On-State Resistance (Max) 900mOhm
  • Channel-to-Channel Matching (ΔRon) 20mOhm
  • Package / Case 10-UFQFN
  • Switch Circuit SPDT - Open/Closed
  • Switch Time (Ton, Toff) (Max) 1.6µs, 100ns (Typ)
  • Crosstalk -85dB @ 10kHz