DHS40P300A-CL420
DHS40P300A-CL420
Part Number: DHS40P300A-CL420
Product Classification: Current Sensors
Manufacturer: Diwell Electronics
Description: [AC(TRUE RMS)/DC] 0~300A 4~20MA
  • Current - Supply (Max) -
  • Operating Temperature -20°C ~ 80°C
  • Accuracy ±1%
  • Linearity -
  • Current - Sensing 300A
  • Voltage - Supply 20V ~ 30V
  • Frequency 50Hz ~ 400Hz