DHS20P50A-CL420
DHS20P50A-CL420
Part Number: DHS20P50A-CL420
Product Classification: Current Sensors
Manufacturer: Diwell Electronics
Description: [AC(TRUE RMS)/DC] 0~50A 4~20MA
  • Current - Supply (Max) -
  • Operating Temperature -20°C ~ 80°C
  • Accuracy ±1%
  • For Measuring AC/DC
  • Current - Sensing 50A
  • Sensor Type Current Switch
  • Linearity -
  • Voltage - Supply 20V ~ 30V
  • Frequency 50Hz ~ 400Hz