DHDZ0805L2R00G63C
DHDZ0805L2R00G63C
Part Number: DHDZ0805L2R00G63C
Product Classification: Chip Resistor - Surface Mount
Manufacturer: RESI
Description: IGNITOR RES 2OHMS
Specification
  • Operating Temperature -40°C ~ 85°C
  • Number of Terminations 2
  • Failure Rate -
  • Ratings -
  • Temperature Coefficient ±200ppm/°C
  • Resistance 2 Ohms
  • Package / Case 0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package 0805
  • Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
  • Power (Watts) -
  • Tolerance ±7%
  • Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)