DHDZ0805L2R00G63B
DHDZ0805L2R00G63B
Part Number: DHDZ0805L2R00G63B
Product Classification: Chip Resistor - Surface Mount
Manufacturer: RESI
Description: IGNITOR RES 2OHMS
Packaging: Cut Tape (CT)
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Operating Temperature -40°C ~ 85°C
  • Part Status Active
  • Features Automotive AEC-Q200
  • Number of Terminations 2
  • Temperature Coefficient ±200ppm/°C
  • Resistance 2 Ohms
  • Package / Case 0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package 0805
  • Tolerance ±7%
  • Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)