DG3J10.74HB
DG3J10.74HB
Part Number: DG3J10.74HB
Product Classification: NTC Thermistors
Manufacturer: DK SENSOR CO.,LTD
Description: Thermistor NTC 10.74Kohm 3480K 3
  • Part Status Active
  • B25/50 3470K
  • Package / Case Bead, Glass
  • Operating Temperature -40°C ~ 200°C
  • Resistance Tolerance ±3%
  • B25/85 3480K
  • Resistance in Ohms @ 25°C 10.74k
  • Length - Lead Wire 2.44" (62.00mm)