DG3B103HB
DG3B103HB
Part Number: DG3B103HB
Product Classification: NTC Thermistors
Manufacturer: DK SENSOR CO.,LTD
Description: Thermistor NTC 10Kohm 3435K 3%
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Mounting Type Through Hole
  • Part Status Active
  • Resistance in Ohms @ 25°C 10k
  • Package / Case Bead, Glass
  • Operating Temperature -40°C ~ 200°C
  • Resistance Tolerance ±3%
  • B25/50 3380K
  • B25/85 3435K
  • Length - Lead Wire 2.44" (62.00mm)