DG2C8.514JD
DG2C8.514JD
Part Number: DG2C8.514JD
Product Classification: NTC Thermistors
Manufacturer: DK SENSOR CO.,LTD
Description: Thermistor NTC 8.51Kohm 3970K 5%
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Mounting Type Through Hole
  • Part Status Active
  • Resistance Tolerance ±5%
  • Package / Case Bead, Glass
  • Operating Temperature -40°C ~ 200°C
  • Length - Lead Wire 2.44" (62.00mm)
  • Resistance in Ohms @ 25°C 49.2k