DG1E3.241JG
DG1E3.241JG
Part Number: DG1E3.241JG
Product Classification: NTC Thermistors
Manufacturer: DK SENSOR CO.,LTD
Description: Thermistor NTC 3.241Kohm 4537K 5
  • Part Status Active
  • Resistance Tolerance ±5%
  • Package / Case Bead, Glass
  • Operating Temperature -40°C ~ 200°C
  • Resistance in Ohms @ 25°C 240k
  • Length - Lead Wire 2.44" (62.00mm)