DG1C8.514JD
DG1C8.514JD
Part Number: DG1C8.514JD
Product Classification: NTC Thermistors
Manufacturer: DK SENSOR CO.,LTD
Description: Thermistor NTC 8.514Kohm 3970K 5
  • Part Status Active
  • Resistance Tolerance ±5%
  • B0/50 3950K
  • Package / Case Bead, Glass
  • Operating Temperature -40°C ~ 200°C
  • Length - Lead Wire 2.44" (62.00mm)
  • Resistance in Ohms @ 25°C 49.2k