DG1C503HB
DG1C503HB
Part Number: DG1C503HB
Product Classification: NTC Thermistors
Manufacturer: DK SENSOR CO.,LTD
Description: Thermistor NTC 50Kohm 3990K 3%
  • Part Status Active
  • Resistance in Ohms @ 25°C 50k
  • B0/50 3950K
  • Package / Case Bead, Glass
  • Operating Temperature -40°C ~ 200°C
  • Resistance Tolerance ±3%
  • Length - Lead Wire 2.44" (62.00mm)