DDP600-US24-SC-S
DDP600-US24-SC-S
Part Number: DDP600-US24-SC-S
Product Classification: AC DC Converters
Manufacturer: Enedo
Description: AC/DC CONVERTER 24V 600W
  • Mounting Type Chassis Mount
  • Number of Outputs 2
  • Voltage - Output 1 24V
  • Current - Output 2 1.5 A
  • Type Enclosed
  • Efficiency 94%
  • Features Universal Input
  • Voltage - Output 2 5V
  • Power (Watts) 600W
  • Voltage - Input 85 ~ 305 VAC
  • Current - Output 1 24 A
  • Operating Temperature -30°C ~ 70°C (With Derating)
  • Voltage - Isolation 1.8 kV
  • Size / Dimension 9.86" L x 4.92" W x 2.36" H (250.5mm x 125.0mm x 60.0mm)