DD481C0056/06
DD481C0056/06
Part Number: DD481C0056/06
Product Classification: Motor Driver Boards, Modules
Manufacturer: Performance Motion Devices, Inc.
Description: N-SERIES MULTI CAN/SPI 350W
  • Part Status Active
  • Operating Temperature 0°C ~ 40°C
  • Type Module
  • Current - Output 12A
  • Control / Drive Type Servo AC
  • For Use With/Related Products Raspberry Pi
  • Interface CAN, SPI, UART
  • Features Programable Current, Load Monitor
  • Voltage - Supply 12 ~ 56VDC
  • Motor Type Brushed DC, Brushless (BLDC), Stepper
  • Weight 1.15 oz (32.5 g)
  • Wattage - Load 396 W