DD431S0056/18
DD431S0056/18
Part Number: DD431S0056/18
Product Classification: Motor Driver Boards, Modules
Manufacturer: Performance Motion Devices, Inc.
Description: N-SERIES BLDC SERIAL 1KW
  • Part Status Active
  • Operating Temperature 0°C ~ 40°C
  • Control / Drive Type Servo AC
  • Wattage - Load 1 W
  • Current - Output 36A
  • For Use With/Related Products Raspberry Pi
  • Features Programable Current, Load Monitor
  • Voltage - Supply 12 ~ 56VDC