DCM3717E60D13K0TN1
DCM3717E60D13K0TN1
Part Number: DCM3717E60D13K0TN1
Manufacturer: Vicor Corporation
Description: DCM3717 SM-CHIP EVALUATION BOARD
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Current - Output -
  • Note -
  • Contents Board(s)
  • Power - Output -
  • Frequency - Switching 1MHz
  • Main Purpose DC/DC, Step Up or Down
  • Regulator Topology Buck-Boost
  • Outputs and Type 1 Isolated Output
  • Voltage - Input 40V ~ 60V
  • Voltage - Output 10V ~ 12.5V