DAL200.0JB
DAL200.0JB
Part Number: DAL200.0JB
Product Classification: NTC Thermistors
Manufacturer: DK SENSOR CO.,LTD
Description: Thermistor NTC 200Kohm 3500K 5%
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
Specification
  • Mounting Type Through Hole
  • Part Status Active
  • Package / Case DO-204AH, DO-35, Axial
  • Resistance in Ohms @ 25°C 200k
  • Operating Temperature -40°C ~ 200°C
  • Resistance Tolerance ±3%
  • B25/85 3500K
  • Length - Lead Wire 1.10" (28.00mm)