DAA10.00JB
DAA10.00JB
Part Number: DAA10.00JB
Product Classification: NTC Thermistors
Manufacturer: DK SENSOR CO.,LTD
Description: Thermistor NTC 10Kohm 3970K 5%
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Mounting Type Through Hole
  • Part Status Active
  • Package / Case DO-204AH, DO-35, Axial
  • Resistance in Ohms @ 25°C 10k
  • Resistance Tolerance ±5%
  • Operating Temperature -40°C ~ 200°C
  • B25/50 3930K
  • B25/85 3970K
  • Length - Lead Wire 1.10" (28.00mm)