D52QD2M4IA-TRAY
D52QD2M4IA-TRAY
Part Number: D52QD2M4IA-TRAY
Product Classification: RF Transceiver Modules and Modems
Manufacturer: Garmin Canada Inc.
Description: RF TXRX MOD ISM > 1GHZ TRACE SMD
Packaging: Tray
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Operating Temperature -40°C ~ 85°C
  • Part Status Active
  • Mounting Type Surface Mount
  • Programmable Not Verified
  • Power - Output 4dBm
  • Modulation -
  • Frequency 2.4GHz
  • Current - Transmitting 16mA
  • RF Family/Standard General ISM > 1GHz
  • Voltage - Supply 1.7V ~ 3.6V
  • Antenna Type Integrated, Trace
  • Serial Interfaces I2C, SPI, UART
  • Sensitivity -96.5dBm
  • Current - Receiving 16mA