D52QD2M4IA-A-REEL
D52QD2M4IA-A-REEL
Part Number: D52QD2M4IA-A-REEL
Product Classification: RF Transceiver Modules and Modems
Manufacturer: Garmin Canada Inc.
Description: RF TXRX MOD BT TH SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Obsolete
  • Operating Temperature -40°C ~ 85°C
  • Mounting Type Surface Mount
  • Programmable Not Verified
  • Power - Output 4dBm
  • Modulation -
  • Frequency 2.4GHz
  • RF Family/Standard Bluetooth
  • Current - Receiving -
  • Voltage - Supply 1.7V ~ 3.6V