CT175400Q0
CT175400Q0
Part Number: CT175400Q0
Product Classification: Cable Ties and Zip Ties
Manufacturer: Burndy
Description: CBL TIE LOCKING BLK 175LB 1.250'
Packaging: Box
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Features -
  • Color Black
  • Mounting Type Free Hanging (In-Line)
  • Shelf Life -
  • Storage/Refrigeration Temperature -
  • Shelf Life Start -
  • Wire/Cable Tie Type Standard, Locking
  • Bundle Diameter 4.00" (101.60mm)
  • Length - Approximate 15"
  • Length - Actual 1.250' (381.00mm)
  • Width 0.350" (8.89mm)