CT0603CSF-8N7G
CT0603CSF-8N7G
Part Number: CT0603CSF-8N7G
Product Classification: Fixed Inductors
Manufacturer: Central Technologies
Description: SMD CER CORE WIRE-WOUND INDUCTOR
Packaging: Tape & Reel (TR)
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Operating Temperature -40°C ~ 125°C
  • Mounting Type Surface Mount
  • Tolerance ±2%
  • Type Wirewound
  • Frequency - Self Resonant 4.6GHz
  • DC Resistance (DCR) 109mOhm
  • Inductance 8.7 nH