CSS-35-250-50-RN
CSS-35-250-50-RN
Part Number: CSS-35-250-50-RN
Product Classification: Rectangular Cable Assemblies
Manufacturer: ElectronAix
Description: Cable IPEX Cabline SS 35-35 Pos.
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Features -
  • Usage -
  • Contact Finish Gold
  • Shielding Shielded
  • Contact Finish Thickness Flash
  • Connector Type Plug to Plug
  • Color Green
  • Number of Rows 1
  • Number of Positions 35
  • Cable Termination Solder
  • Length 0.820' (250.00mm, 9.84")
  • Pitch - Connector 0.016" (0.40mm)
  • Pitch - Cable 0.016" (0.40mm)