CSS-10-200-50-RN
CSS-10-200-50-RN
Part Number: CSS-10-200-50-RN
Product Classification: Rectangular Cable Assemblies
Manufacturer: ElectronAix
Description: Cable IPEX Cabline SS 10-10 Pos.
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Features -
  • Usage -
  • Contact Finish Gold
  • Number of Positions 10
  • Shielding Shielded
  • Contact Finish Thickness Flash
  • Connector Type Plug to Plug
  • Color Green
  • Number of Rows 1
  • Length 0.656' (200.00mm, 7.87")
  • Cable Termination Solder
  • Pitch - Connector 0.016" (0.40mm)
  • Pitch - Cable 0.016" (0.40mm)