CSQA3218LP-220MC
CSQA3218LP-220MC
Part Number: CSQA3218LP-220MC
Product Classification: Fixed Inductors
Manufacturer: CODACA
Description: SMD HIGH CURRENT POWER INDUCTOR
Packaging: Cut Tape (CT)
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Operating Temperature -55°C ~ 155°C
  • Tolerance ±20%
  • Mounting Type Surface Mount
  • Shielding Shielded
  • Type Wirewound
  • Inductance 22 µH
  • Height - Seated (Max) 0.740" (18.80mm)
  • Current Rating (Amps) 32 A
  • Current - Saturation (Isat) 30A
  • Package / Case 3-SMD
  • DC Resistance (DCR) 3.35mOhm Max
  • Size / Dimension 1.248" L x 1.345" W (32.00mm x 34.50mm)