CSBA2212-390M
CSBA2212-390M
Part Number: CSBA2212-390M
  • Part Status Active
  • Tolerance ±20%
  • Mounting Type Surface Mount
  • Shielding Shielded
  • Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
  • Type Wirewound
  • Package / Case 2-SMD
  • Inductance 39 µH
  • Operating Temperature -55°C ~ 150°C
  • DC Resistance (DCR) 15mOhm Max
  • Current Rating (Amps) 11 A
  • Current - Saturation (Isat) 15A
  • Size / Dimension 0.886" L x 0.866" W (22.50mm x 22.00mm)