CSBA1050-1R2M
CSBA1050-1R2M
Part Number: CSBA1050-1R2M
  • Part Status Active
  • Tolerance ±20%
  • Type Wirewound
  • Current Rating (Amps) 20 A
  • Package / Case 2-SMD
  • Inductance 1.2 µH
  • Operating Temperature -55°C ~ 150°C
  • Height - Seated (Max) 0.193" (4.90mm)
  • Current - Saturation (Isat) 24A
  • Supplier Device Package 1050
  • DC Resistance (DCR) 2.35mOhm Max
  • Size / Dimension 0.441" L x 0.402" W (11.20mm x 10.20mm)