CS50S28DN4GF
CS50S28DN4GF
Part Number: CS50S28DN4GF
Product Classification: Speakers
Manufacturer: Seltech
Description: 53x53mm speaker, solder
Packaging: Tray
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Height - Seated (Max) 1.102" (28.00mm)
  • Shape Square
  • Type General Purpose
  • Port Location Top
  • Technology Magnetic
  • Material - Magnet Nd-Fe-B
  • Impedance 4 Ohms
  • Material - Cone Paper
  • Efficiency - Type Sensitivity
  • Power - Rated 5 W
  • Efficiency - dBA 101.00
  • Size / Dimension 2.087" L x 2.087" W (53.00mm x 53.00mm)
  • Efficiency - Testing 5W/100mm
  • Frequency - Self Resonant 135Hz
  • Frequency Range 135 Hz ~ 20000 Hz