CS2225NPO143JS
CS2225NPO143JS
Part Number: CS2225NPO143JS
Product Classification: Ceramic Capacitors
Manufacturer: Quantic UTC
Description: MLCC, 500V, NP0, 14000 PF, 5%
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Tolerance ±5%
  • Operating Temperature -55°C ~ 125°C
  • Voltage - Rated 500V
  • Mounting Type Surface Mount, MLCC
  • Capacitance 1400 pF