CS16697-25M
CS16697-25M
Part Number: CS16697-25M
Product Classification: Crystals
Manufacturer: NDK (NIHON DEMPA KOGYO CO., LTD)
Description: CRYSTAL 25.0000MHZ 16PF SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Operating Temperature -40°C ~ 125°C
  • Mounting Type Surface Mount
  • Supplier Device Package -
  • Type MHz Crystal
  • Operating Mode Fundamental
  • Ratings AEC-Q200
  • ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms
  • Load Capacitance 16pF
  • Frequency 25 MHz
  • Package / Case 4-SMD, No Lead
  • Frequency Tolerance ±10ppm
  • Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
  • Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
  • Frequency Stability ±40ppm